درصد قبولی مورد نیاز برای تیزهوشان در شهر خود را بهتر بشماسید

درباره ی آزمون های شبیه ساز

در این صفحه از سایت تیزهوشانی به معرفی آزمون های شبیه ساز تیزهوشان می پردازیم .

اگر به تازگی با سایت تیزهوشانی آشنا شده اید ، توصیه می کنیم قبل از ورود به سامانه آزمون های آزمایشی ، توضیحات این صفحه را تا پایان مطالعه کنید . در صورتی که درباره ی امتحانات ورود به مدارس تیزهوشان ، یا آزمون های آزمایشی سوالی دارید لطفا پس از مطالعه ی سوالات پرتکرار ، در صورت نیاز به صفحه ی مشاوره آنلاین مراجعه نمایید .

سوالات هوش برای سنجش هوش دانش آموز برای ورود به مدرسه ی تیزهوشان - آزمون سنجش هوش و استعداد تحلیلی

سوالات هوش و استعداد تحلیلی : پس از ورود به صفحه ی آزمون تعیین سطح در پنل تیزهوشانی می توانید به صورت رایگان در آزمون تعیین سطح هوش و استعداد تحلیلی شرکت کنید و به 30 سوال این آزمون آنلاین پاسخ دهید .ورود به سامانه آزمون های شبیه ساز

 

چرا باید از آزمون شبیه ساز تیزهوشان استفاده کرد؟


آزمون های شبیه‌ساز تیزهوشان داوطلبان و دانش‌آموزان را به بهترین شکل برای آزمون ورود به مدارس برتر آماده می‌کنند. این آزمون‌ها موجب می‌شوند دانش‌آموزان استرس کمتری در زمان امتحان تیزهوشان داشته باشند زیرا قبلا با نوع سوالات آشنا هستند. سایت تیزهوشانی با تولید آزمون های شبیه ساز تیزهوشان تلاش می‌کند داوطلبان را بهتر برای این آزمون مهم آماده کند. ما در این مطلب مزایای استفاده از ازمون شبیه‌ساز را توضیح می‌دهیم و آزمون‌ های شبیه‌ساز تیزهوشانی را به شما معرفی می‌کنیم.

آزمون های شبیه ساز تیزهوشان

مجله اختصاصی تیزهوشان

ماهنامه شماره 22 (مهر ماه 1402)

درصورتی که شما هم از مخاطب های آزمون ورود به مدارس تیزهوشان هستید . به شما توصیه می کنیم قبل از هرچیز برای آشنایی بیشتر با آزمون تیزهوشان ، ماهنامه تیزهوشان را تهیه کرده و مطالب آن را با دقت مطالعه نمایید .

مجله ی اختصاصی ثبت نام تیزهوشان هرماه برای مخاطبان پایه های ششم و نهم به صورت مجزا منتشر می شود و به دو صورت نسخه چاپی (ارسال با پست پیشتاز) و دانلود نسخه ی الکترونیکی (فایل PDF) قابل دسترسی می باشد .


Step 1

1

معرفی آزمون های شبیه ساز تیزهوشان

پنج مرحله آزمون شبیه سازی شده و هوشمند برای ارتقای توانایی تحلیلی دانش آموزان مخاطب ورود به مدارس تیزهوشان...

Step 2

2

برنامه ی زمان بندی آزمون های شبیه ساز

مشاهده برنامه آزمون های آزمایشی ششم به هفتم

مشاهده برنامه آزمون های آزمایشی نهم به دهم

Step 3

3

سوالات پر تکرار شما...

پاسخ به رایج ترین سوالات درباره ی آزمون های آزمایشی تیزهوشان ...

آزمون های شبیه ساز تیزهوشان
Cae Detail Icon

معرفی آزمون های شبیه ساز تیزهوشان

معمولا دانش آموزان قبل از آزمون های مهمی از قبیل کنکور ، المپیاد یا امتحان ورود به مدارس تیزهوشان برای جلوگیری از غافلگیر شدن با سوالات جدید و سخت ، خود را در شرایط مشابه قرار می دهند و قبل از آزمون اصلی ، به وسیله ی چند مرحله آزمون آزمایشی ، آمادگی خود را افزایش می دهند .

یکی از مهم ترین مولفه های آزمون های آزمایشی ، استاندارد سوالات مطرح شده می باشد و به هر میزان که سوالات آزمون آزمایشی شباهت بیشتری با سوالات امتحان اصلی داشته باشد ، شانس موفقیت دانش آموز افزایش می یابد.

همچنین زمان بندی آزمون های آزمایشی و تقسیم مباحث در آن می تواند تاثیر چشمگیری در نظم مطالعه داشته باشد و براساس آن دانش آموز اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت خود را بهتر ترسیم می کند.

در پنج مرحله آزمون های شبیه ساز تیزهوشان که بصورت مجزا برای دانش آموزان پایه ششم و پایه نهم برگزار می گردد ، مخاطبان با تعداد بسیار زیادی سوال استاندارد آشنا می شوند . این سوالات توسط مدرسان نخبه ی المپیادی و تیزهوشانی طراحی و تالیف شده اند و بیشترین شباهت را به رویکرد سوالات سال قبل مرکز استعدادهای درخشان دارند . ضریب سختی سوالات در هر آزمون نسبت به آزمون قبل سخت تر می شود ، بنابراین قدرت تحلیل سوالات و هوش غیر کلامی دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون ها به تدریج افزایش می یابد.

هوش و استعداد مولفه ای قیاسی می باشد، یعنی به کار بردن واژه ی باهوش برای یک دانش آموز ، بدون این که او را با دانش آموز دیگری مقایسه کنیم امکان پذیر نیست . در حل کردن تمرینات هوش و خلاقیت و استدلال های منطقی دانش آموزان معمولا می توانند به درصد کمی از سوالات جواب صحیح بدهند و پس از آن فقط با مقایسه کردن دانش آموز با سایر دانش آموزان و قراردادن نتیجه و نمرات او در نمودار میتوان به این نتیجه رسید که آیا واقعا جزو نفرات برتر می باشد یا خیر.

هرساله تعداد زیادی از دانش آموزان پایه ی ششم و نهم ، قبل از شروع آزمون اصلی تیزهوشان ، در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند و در کنار رقابت با سایر رقیبان خود ، در هرمرحله از آزمون آزمایشی متوجه نقاط قوت و ضعف خود می شوند و به جایگاه خود در بین باهوش ترین دانش آموزان شهر و استان محل تحصیل خود پی می برند.

آزمون های شبیه ساز تیزهوشان آزمون-آزمایشی-تیزهوشان

سوالات پرتکرار دانش آموزان در رابطه با آزمون های شبیه ساز

 • tickچگونه در آزمون های آزمایشی ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در آزمون های آزمایشی می بایست ابتدا به سامانه آزمون های آزمایشی وارد شوید سپس می توانید با پرداخت هزینه ی آزمونها ، پروفایل خود را از حالت غیر فعال به حالت فعال تغییر دهید

 • tickآیا می شود فقط در یک مرحله از آزمون ها شرکت کنیم؟

خیر - با توجه به این که طراحی سوالات و میزان سختی هر آزمون به صورتی انجام شده که دانش آموز طی پنج مرحله و با زمان بندی استاندارد آمادی لازم را کسب کنند ، فقط اجازه دارند به صورت کامل ثبت نام کنند.

 • tickبعد از ثبت نام در آزمون ، آیا لازم است کتاب نمونه سوال هم تهیه کنیم؟

دانش آموزان در آزمون ها با سوالات زیادی آشنا می شوند ، اما لازم است برای بالا بردن شانس قبولی خود ، کتاب های کمک آموزشی هم تهیه کنند ، برای اطلاع از کتاب های نمونه سوال مناسب خود می توانید با مشاوران تیزهوشانی تماس بگیرید.

 • tickدر آزمون های آزمایشی ششم ، سوالات درسی هم مطرح می شوند؟

با توجه به این که سوالات آزمون اصلی ورود به مدارس تیزهوشان در پایه ششم فقط از مباهث هوش و استعداد تحلیلی مطرح می شوند ، در آزمون های آزمایشی ششمی ها هم از کتاب درسی سوال مطرح نمی شود ، اما برای دانش آموزان پایه نهم علاوه بر سوالات هوش و استعدادتحلیلی ، از مباحث کتاب های درسی هم سوال مطرح می شود . درواقع آزمون های آزمایشی ، شبیه ساز امتحان تیزهوشان هستند و دقیقا با قوانین آزمون تیزهوشان اصلی برگزار می شوند.

 • tickآیا به دانش آموزان برتر در آزمون های آزمایشی جایزه نقدی اهدا می شود؟

خیر - بهترین و با ارزش ترین جایزه برای دانش آموزان برتر، ورود به مدارس تیزهوشان است ، اما هرساله نفرات اول تا دهم پایه ششم و نهم در آزمون های آزمایشی تندیس یادبود نفر برتر از طرف سایت تیزهوشانی دریافت می کنند.

 • tickآزمون های آزمایشی به صورت حضوری برگزار می شوند یا مجازی؟

با توجه به حضوری بودن امتحان اصلی ورود به مدارس تیزهوشان ، آزمون های آزمایشی هم به صورت حضوری و در پژوهش سرا های دانش آموزی تمامی مراکز استان ها و شهرستان های کشور برگزار می شوند . البته در هر شهری که به دلیل شرایط کرونا برگزاری آزمون حضوری غیر ممکن باشد آزمون آزمایشی به صورت آنلاین و در سامانه سایت تیزهوشانی برگزار می گردد.

 • tickآیا دانش آموزان داری سهمیه خانواده شهدا برای برای پرداخت ثبت نام آزمون های آزمایشی ، تخفیف دارند؟

خیر - فقط دانش آموزان دارای نامه از کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره بهزیستی می توانند از 90درصد تخفیف در هزینه آزمون های آزمایشی استفاده کنند.

 • tickهزینه ی ثبت نام آزمون های آزمایشی تیزهوشان برای دانش آموزان دوقلو به چه صورت است؟

دانش آموزان دوقلو مخاطب آزمون های آزمایشی می توانند پس از ثبت نام و پرداخت هزینه یکی از دانش آموزان ، با مشاوران سایت تیزهوشانی تماس گرفته و برای دانش آموز دوم ، کد تخفیف 90درصدی دریافت نمایند.

امکانات اختصاصی سایت تیزهوشانی برای شما

آزمون هفت مرحله تیزهوشان
آزمون های آزمایشی تیزهوشان

در هفت مرحله آزمون آزمایشی ، آمادگی خود را در امتحانات تیزهوشان افزایش دهید و با سایر دانش آموزان شهر خود به رقابت بپردازید ...

تمرین های هوش و خلاقیت تیزهوشان

تمرین های هوش

سوالات آزمون سال قبل مدارس تیزهوشان را تمرین کنید و نمرات خود را در نمودارهای تحلیلی تیزهوشان مقایسه کنید ...

کلاس تیزهوشان آیکون png

کلاس
تیزهوشان

کلاس های فشرده و جمع بندی هوش و استعدادهای غیرکلامی تیزهوشان در شهر شما ...

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوی سوالات شما در رابطه با ثبت نام و آمادگی تیزهوشان هستیم...


آنچه دانش آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان نیاز دارند

tick

تمرین های هوش و خلاقیت

tick

آزمون های آزمایشی تیزهوشان

سوال تیزهوشان دهم سال قبل
سوال تیزهوشان سال قبل


دانش آموزان برای تقویت هوش و سایر استعدادهای غیر کلامی خود از کتاب های آموزش و تست تیزهوشان استفاده می کنند ، همچنین با شرکت در آزمون های آزمایشی تیزهوشان با سایر دانش آموزان به تست زنی و رقابت در کسب نمرات بیشتر می پردازند

آزمون های آزمایشی در قالب هفت مرحله آزمون شبیه سازی شده برای دانش آموزان ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شودامروز ، جمعه 9 اردیبهشت ، مرحله اول آزمون های آزمایشی

دانش آموزان پایه ششم و نهم شرکت کننده در آزمون های آزمایشی در حال تلاش برای حضوری موفق در اولین مرحله از آزمون های آزمایشی تیزهوشان هشتند.

بدون شک برترین دانش آموزان کشور در این آزمون به رقابت با هم می پردازند

شما هم می توانید در هفت مرحله آزمون آزمایشی تیزهوشان ثبت نام کنید

برنامه-تیزهوشان-ششم-به-هفتم
 • tick

  سوالات استاندارد

 • tick

  زمانبندی مناسب

 • tick

  هماهنگ در سراسر کشور

 • tick

  کارنامه تحلیلی

برنامه-تیزهوشان-نهم-به-دهم
 • tick

  سوالات استاندارد

 • tick

  زمانبندی مناسب

 • tick

  هماهنگ در سراسر کشور

 • tick

  کارنامه تحلیلی

فروشگاه کتاب تیزهوشانی

کتاب 40 آزمون 5100 ثانیه ای تیزهوشان ششم به هفتم انتشارات پویش مشاهده

کتاب هوش مالتیپل چندگانه تیزهوشان ششم به هفتم انتشارات خیلی سبز مشاهده

کتاب هوش و خلاقیت + استعداد تحلیلی انتشارات کاهه مشاهده

کتاب تیزهوشان 20 آزمون مولتی کمپلکس هوش و استعداد انتشارات مهر و ماه مشاهده

کتاب مجموعه آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان 1+31 استان انتشارات پویش مشاهده

کتاب درسنامه و سوال ریاضی ششم تیزهوشان انتشارات خیلی سبز مشاهده

کتاب تیزهوشان ریاضی ششم انتشارات کاهه مشاهده

کتاب تیزهوشان 1000 تست هوش و استعداد تحلیلی انتشارات مهر و ماه مشاهده

کتاب تیزهوشان جامع نهم اثر جمعی از نویسندگان انتشارات خیلی سبز مشاهده

فیزیک نهم تیزهوشان انتشارات علامه حلی مشاهده

شیمی نهم تیزهوشان انتشارات علامه حلی مشاهده

کتاب علوم نهم بخش زیست و زمین شناسی انتشارات علامه حلی مشاهده

آخرین اخبار تیزهوشان