نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان سال تحصیلی 1401 - 1402

همه دانش آموزای پایه ششم و نهمی که قصد ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 رو دارن در صورت داشتن همه شرایط ثبت نام ، باید در زمان مشخص شده وارد سامانه سنجش و پذیرش استعداد های درخشان بشن و با وارد کردن رمز ورود همگام و کد ملی وارد صفحه دانش آموزی خودشون شده و ثبت نام خودشون رو که به صورت اینترنتی هست انجام بدن.

این مقاله مخصوص دانش آموزانی است که قصد ثبت نام در مدارس تیزهوشان را دارند. این دانش آموزان موظف هستند در آزمون ورودی تیزهوشان که هر ساله با برنامه ریزی سازمان استعداد های درخشان برگزار می شود، شرکت نمایند. به همین منظور این مقاله برای داوطلبانی که اطلاعاتی در مورد سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ندارند، ارائه گردیده است.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ ششم به هفتم و نهم به دهم به صورت اینترنتی انجام میشه و دانش آموزایی که همه شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان رو دارن باید در زمان مشخص شده با به همراه داشتن رمز ورود همگامی و کد ملیشون وارد صفحه ثبت نام بشن.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم به صورت اینترنتی تو سایت https://azmoon.medu.ir انجام میشه و دانش اموزایی که شرایط ثبت نام تیزهوشان رو داشته باشن باید در زمان مقرر وارد این سایت بشن و با وارد کردن رمز ورود همگام و کد ملیشون وارد صفحه ثبت نام شده و بعد از پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان ثبت نام خودشون رو نهایی می کنن.


مشاوره-تیزهوشان

فرایند ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) از طریق برگزاری یک آزمون ورودی، دانش آموزان پرتلاش و دارای بهره هوشی بالا را با هدف شکوفا کردن استعدادهای آن ها جذب می نماید. بنابراین علاقه مندان به تحصیل در این مدارس باید در موعد مقرر نسبت به ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اقدام کنند. فرآیند نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان در هر دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم به صورت اینترنتی انجام می گیرد. ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی از طریق سامانه azmoon.medu.ir صورت می گیرد.

رمز عبور سامانه همگام را از کجا پیدا کنیم؟

شایان ذکر است رمز ورود همگام مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 در هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم رمز عبور ترکیب حروف و اعداد انگلیسی خواهد بود که در آزمون های پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته.

دانش آموزان می توانند رمز عبور سامانه همگام را از مدیر مدرسه ی خود دریافت کنند ، باید توجه داشته باشید که پس از دریافت رمز عبور ، می بایست به سایت https://azmoon.medu.ir مراجعه کنید و پس از ورود به سامانه ، ابتدا اطلاعات خود را تایید نموده و سپس عکس خود را آپلود کنید

رمز عبور سامانه همگام را از کجا پیدا کنیم؟
رمز ورود همگام مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 - 1402

آنچه دانش آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان نیاز دارند

tick

تمرین های هوش و خلاقیت

tick

آزمون های آزمایشی تیزهوشان

about us
about us


دانش آموزان برای تقویت هوش و سایر استعدادهای غیر کلامی خود از کتاب های آموزش و تست تیزهوشان استفاده می کنند ، همچنین با شرکت در آزمون های آزمایشی تیزهوشان با سایر دانش آموزان به تست زنی و رقابت در کسب نمرات بیشتر می پردازند

آزمون های آزمایشی در قالب هفت مرحله آزمون شبیه سازی شده برای دانش آموزان ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شودورود به کلاس های آموزش هوش و خلاقیت تیزهوشان

آمادگی برای ورود به مدارس تیزهوشان هدف اصلی دانش آموزان با استعداد است .

دغدغه‌ای که در پایه‌های ششم و نهم به اوج خود می‌رسد. اغلب افراد تمام سعی‌شان را می‌کنند تا با برنامه‌ریزی و حل نمونه سؤالات و شرکت در کلاس ها در این آزمون قبول شوند و به مدارس تیزهوشان راه یابند، و پس از آن بتوانند از امکانات و کیفیت آموزشی مطلوب در بهترین مدارس استفاده و در کنار پرتلاش ترین دانش آموزان شهر خود از تحصیل و رقابت لذت ببرند

از جمله مهم ترین دلایل ادامه تحصیل دانش آموزان در مدارس تیزهوشان عبارتند از برنامه ریزی های دقیق آموزشی این مدارس، ایجاد محیط انگیزشی از نظر علمی و پژوهشی برای دانش آموزان، تأیید علمی مدرس های این مدارس از طریق گزینش سالانه و همچنین قبولی های پی در پی هر ساله دانش آموزان در آزمون هایی مانند کنکور، المپیاد های کشوری و جهانی. به همین ترتیب دانش آموزان علاقه مند می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان یا در واقع سایت سازمان استعداد های درخشان در این آزمون مهم شرکت نمایند و در صورت پذیرش در این آزمون به ادامه تحصیل در این مدارس مشغول شوند.

برخی از مزایای تحصیل در مدارس تیزهوشان

 • tickکیفیت آموزشی بالا
 • tick استفاده از معلم های برتر
 • tickهدایت دانش آموزان به المپیاد
 • tickهدایت دانش آموزان به جشنواره ها
 • tickایجاد رقابت سالم
 • tickآزمایشگاه های مجهز
 • tickکتاب ها و مجلات کمک آموزشی
 • tickهم نشینی با دانش آموزان هدفمند

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان

متقاضیان عزیزی که قصد ورود به مدارس استعدادهای درخشان را دارند، لازم است که قبل از مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان مدارک خود را تهیه کنند تا در هنگام بارگذاری دچار مشکل یا وقفه نشوند.

گفتنی است که این مدارک برای هر دو دوره اول و دوم متوسطه یکسان می باشد و پس از ورود به سایت مذکور بایستی موارد زیر تکمیل شود:

وارد نمودن اطلاعات فردی همچون، نام و نام خانوادگی، نام استان یا محل سکونت، استان یا شهرستان مورد تقاضا، رشته تحصیلی مورد تقاضا، و در نهایت انتخاب اولویت از بین لیست مدارس تیزهوشان شهر یا شهرستان محل زندگی خود.

بارگذاری جدیدترین عکس متقاضی با کیفیت و وضوح لازم ( سایز عکس بایستی 200 در 300 و یا 300 در 400، و حجم آن 70 کلیوبایت باشد).

واریز وجه خواسته شده از طریق کارت بانکی عضو شتاب ( داشتن رمز دوم یا رمز پویا ضروری است).

نظر کاربران سایت

میلا میلادی نیا

 • comment13 بهمن 1400
 • سلام این آزمون ها برای همه امکان پذیر است یا شرایط...

  پاسخ مشاور تیزهوشان :
  سلام میلاد
  بهتره برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام تیزهوشان ، لینک زیر رو توی سایت دنبال کنی


  معصومه موسوی

 • comment6 بهمن 1400
 • برای پایه نهم فقط سوالات هوش و استعداد غیر کلامی میاد یا از کتاب مدرسه هم سوال هست؟

  پاسخ مشاور تیزهوشان :
  برای ورود به پایه دهم - 50درصد سوالات از هوش و استعداد تحلیلی و 50درصد سوالات از کتاب های درسی پایه هشتم و نهم مطرح میشه

  رضا حکمت پناه

 • comment3 بهمن 1400
 • من پایه هشتم هستم امسال میتونم توی تیزهوشان شرکت کنم ؟

  پاسخ مشاور تیزهوشان :
  آزمون ورود به مدارس تیزهوشان فقط توی ورودی پایه های هفتم و دهم برگزار میشه
  شما سال آینده میتونی توی امتحان تیزهوشان شرکت کنی

  محمدامین سلطانی

 • comment29 دی 1400
 • من رمزعبورمو برای ورود به سامانه همگام گم کردم - حتما باید دوباره از مدیرمدرسه رمزعبور بگیرم

  پاسخ مشاور تیزهوشان :
  بله میتونید از مدیر مدرسه رمز سامانه همگام رو بگیرید
  همچنین میتونید توی سامانه ی همگام از قسمت فراموشی رمز عبور اقدام کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات شناسنامه خودتون ، رمز عبور جدید بگیرید

  ستاره قاسمی

 • comment26 دی 1400
 • چرا وقتی میرم توی سایت azmoon.medu.ir برای ثبت نام توی پروفایلم قسمت تیزهوشان بالا نمیاد ؟

  پاسخ مشاور تیزهوشان :
  فعلا صبر کنید بخشنامه ی امتحان امسال از طرف مرکز پرورش استعدادهای درخشان صادر بشه ، بعدش میتونید اقدام کنید
  به محض انتشار بخشنامه امسال ، از طریق سایت و اینستاگرام به دانش آموزها اطلاع میدیم

  سارا فیضی

 • comment23 دی 1400
 • سلام - ببخشید سوال من اینه اگر کسی توی پایه پنجم دوتا از درس های امتحانات خرداد نمره ی خوب گرفته باشه ، آیا اجازه ی ثبت نام توی آزمون تیزهوشان داره ؟؟

  پاسخ مشاور تیزهوشان :
  سلام ، فقط دانش آموزهایی اجازه شرکت توی تیزهوشان پایه هفتم رو دارن که در تمام دروس کارنامه ی نیم سال اول و دوم پایه پنجم ، و همچنین کارنامه ی نیم سال اول پایه ششم نمره ی خیلی خوب رو کسب کرده باشن .
  البته اگر فقط در یک درس نمره ی خوب و تمامی درس های دیگه نمره ی خیلی خوب کسب کرده باشید هم اجازه دارید توی آزمون تیزهوشان شرکت کنید.

  ارسال پیام / سوال

  معرفی کتاب

  کتاب مجموعه آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان 1+31 استان ششم به هفتم

  کتاب مجموعه آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان 1+31 استان ششم به هفتم

  انتشارات مهر و ماه
  78.000 تومان
  کتاب تیزهوشان 20 آزمون مولتی کمپلکس هوش و استعداد

  کتاب تیزهوشان 20 آزمون مولتی کمپلکس هوش و استعداد

  انتشارات مهر و ماه
  88.000 تومان
  کتاب تیزهوشان 1000 تست هوش و استعداد تحلیلی

  کتاب تیزهوشان 1000 تست هوش و استعداد تحلیلی

  انتشارات مهر و ماه
  94.900 تومان
  کتاب هوش و خلاقیت + استعداد تحلیلی ششم تا نهم

  کتاب هوش و خلاقیت + استعداد تحلیلی ششم تا نهم

  انتشارات کاهه
  57.000 تومان